ЕКО КВИЗ

Основна школа „Миливоје Боровић“ из Мачката у оквиру Међународног програма еко школе, а у сарадњи са Библиотеком „Љубиша Р. Ђенић“ 5. јуна по четврти пут организује Еко квиз знања.

Ове године су се у квизу надметале екипе 7-их разреда школа из Сирогојна, Чајетине, Златибора, Мачката и Шљивовице. Квиз знања из екологије има за циљ развијање еколошке свести и бриге за животну средину, првенствено код ученика основношколског узраста. Да би живео у складу са природом човек мора да промени своје навике, да пробуди своју еколошку свест и савест и да живи и делује по принципима одрживог развоја, јер то је једини начин да се очува природа, оквир живота.

Екипу наше школе чиниле су ученице 7-ог разреда: Данијела Дедовић, Кристина Крејовић и Јована Радибратовић и освојиле су друго место што је завидан успех наших ученика на овом такмичењу.