Градимо мостове међу генерацијама

Као и сваке године и ове године је у првој седмици октобра у ОШ „Саво Јовановић Сирогојно“ обележена Дечја недеља чија је тема била „Градимо мостове међу генерацијама“. Ученици матичне школе и издвојених одељења учествовали су у разним активностима и показали своје таленте, борбеност и хуманост. Сваког дана за ученике су припремљене различите активности: спортске активности, изложба ликовних и литерарних радова, предавање на тему „Међугенерацијска солидарност“ и дечја пијаца чији је циљ био прикупљање средстава за помоћ старима смештеним у дому на Забучју. Последњег дана, у петак, 06.10.2017. године, неколико ученика је заједно са директором и боблиотекаром школе посетило поменути старачки дом и његовим корисницима уручени су пригодни поклони. Дружење је протекло уз пригодну приредбу чиме смо старима улепшали дан, а деци приближили старост и изградили саосећајност за старе и немоћне.