Стара учионица

Музејска поставка старе учионице у оквиру наше школе постоји од 2007. године.

То је учионица  из прошлости, односно  из времена  с краја 19. и почетка 20. века. Ову учионицу посећују ученици из разних крајева наше земље који дођу да посете Сирогојно као туристичку дестинацију у оквиру рекреативне наставе, или екскурзије. У старој учионици кроз игру можете прошетати прошлим временима и сазнати како је изгледала школа некада и како су ђаци у њој проводили време. Можете сазнати занимљиве приче о томе шта су ђаци учили, како су користили перо и мастило и сликали помоћу угљена  и природних боја. Посебно су занимљиве приче о васпитним и казненим мерама које су се примењивале некада. Ондашње школе су имале више средстава за учење које су наставници користили како би ученици били оспособљени  да сами воде домаћинство.

Дођите и  погледајте!