Обележена још једна „Дечија недеља“

Манифестација „Дечија недеља“ обележена је у периоду од 07. до 13. октобра 2019. године, под слоганом „Да право свако-дете ужива лако“Циљ манифестације је да се скрене пажња на права и потребе деце и да се укаже на одговорност околине на њихово одрастање, пре свега одговорност породице,школе и државе.

Ученици наше матичне школе,као и њених издвојених одељења,су дечију недељу обележили низом активности различитих садржаја. Првог дана је организована активност „ Спортски дан“, где су ученици старијих и млађих разреда искористили право на дружење и игру кроз спортске дисциплине.

Други дан недеље је протекао у заједничкој активности „Садимо дрво“, која треба да симболизује дечији раст и развој у здравој околини. Након садње дрвећа у школском дворишту, ученици су заједно са разредним старешинама еколошком акцијом очистили простор око школе од разног отпада.

Кроз ликовни и литерарни конкурс, ученици су исказали најразличитија мишљења и креативност на задату тему о правима деце. Најбољи су били награђени књигом и похвалницама.

Сирогојно –литерарни конкурс (млађи разреди)

1. Младен Митрић  3.разред
  2. Филип Андрић    4.разред
  3. Вељко Видић       2.разред

Сирогојно –ликовни конкурс (млађи разреди)

1. Марко Стаматовић     4.разред
  2. Теодора Стојановић   2.разред
  3. Андреј Сујић                 3.разред

Сирогојно –литерарни конкурс (старији разреди)

1. Бошко Бојовић      5.разред
  2. Наташа Видић      5.разред
  3. Јована Петровић   6.разред

Сирогојно –ликовни конкурс (старији  разреди)

1. Анђела Дедовић        5.разред
  2. Кристина Ђоковић    6.разред
  3. Јована Петровић       6. разред

Љубиш –литерарни конкурс (старији разреди)

1. Кукањац   Урош         5.разред
  2. Јоксимовић Даница  6.разред
  3. Смиљанић Јована     5.разред

Љубиш –ликовни конкурс (млађи разреди)

1. Јоксимовић Богдан     3.разред
  2. Дацовић Филип            4.разред
  3. Жунић Вукашин           1.разред

Љубиш –ликовни конкурс (старији разреди)

1. Кукањац   Урош                5.разред
  2. Виторовић Александра  7.разред
  3. Јоксимовић Даница        6. разред
Четвртог дана, ученици су заједно са разредним старешинама и родитељима правили „Здрав оброк“ . Пре проглашења најкреативнијих и најукуснијих оброка,наставница биологије, Љиљана Павловић , је одржала презентацију на тему „ Здрава храна –здрав оброк“. Победници су награђени поклоном (шах) и похвалницом.

Сирогојно –„ Здрав оброк“

1. место- одељенска заједница 2.и 4.разреда

Љубиш –„ Здрав оброк“

1. место- одељенска заједница од 1. до 6.разреда
Последњег дана дечије недеље, „Заменом улога“,ученици старијих разреда су кроз знање и сналажљивост реализовали часове уместо предметних наставника. Истог дана, ученици млађих разреда су се надметали кроз активност „Ја имам таленат“. Најуспешнији су награђени књигом и похвалницом.

Сирогојно –„ Ја имам таленат“

1. Младен Митрић и Андреј Сујић   3.разред
  2. Филип Андрић                                   2.разред
  3. Катарина Бојовић                             1.разред