Програм активности Дечје недеље

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ ЗА ВРЕМЕ ТРАЈАЊА  ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ ОД  3. ДО 7.  ОКТОБРА  2016. ГОД.

Дечја недеља ће ове године бити још једна прилика да се створе још бољи услови за остваривање права детета на одмор и квалитетно слободно време, на игру и релаксацију која одговара узрасту детета као и слободно учешће у културном животу и уметности. Због тога ће мото програмских активности у 2016. години бити ,,Нећу да бригам, хоћу да се играм“. Активности у оквиру  Дечје недеље  у школи одвијаће се у периоду од 3. до 7. октобра 2016. године .

ПОНЕДЕЉАК ( 3. октобар)

• Изложба  ликовних и литерарних радови на тему ,,Нећу да бригам, хоћу да се играм“.
  • Одабир најлепших  ликовних  и литерарних  радова  у нижим и у вишим разредима.
  • Реализатори: Анастасија Богдановић,Маријана Мутавџић и сви учитељи од 1. до 4. разреда.

УТОРАК (4. октобар)

• Предавање на  тему ,,Интернет зависност“. ( Дан отворених врата, презентацији је пожељно  да присуствују родитељи).
  • Реализатор: Радмила Божанић

СРЕДА     (5. октобар)

• Заједничка радионица ученика и њихових roдитеља, бака и дека на тему: Израда играчака, украсних и одевних предмета од рециклираних и природних материјала. За најлепше радове ученици ће бити награђени књигом и дипломом.
  • Реализатори: Милеса Чугуровић, Весна Ковачевић, Милина Ковчић, Наташа Стаматовић, Радмила Божанић.

ЧЕТВРТАК (6. октобар)

• Спортски дан
  • Реализатори: Дарко Василијевић, Милијана Митровић, Цветић Марија,  учитељи нижих разреда.
  • Реализатори су у обавези да осмисле игре спретности у складу са узрастом ученика.

ПETAK (7. октобар)

• Дечја пијаца  (продајна изложба направљених  дечјих рукотворина и половних  предмета као и претходне школске године.
  • Реализатори: Учитељи нижих разреда, Милијана Митровић, Радмила Божанић, Богдановић Анастасија, Ђорђевић Нада.