Учешће на конкурсима током наставе на даљину

Ученици наше школе су током наставе на даљину учествовали на ликовним и литерарним конкурсима.

На ликовном конкурсу у априлу, под називом „Плава планета“, ученица 7.разреда ,Лидија Бојовић, постигла је запажен резултат.

Дечја граја и стихови су испунили Дом културе у Чајетини,17.6.2020. године. Тада су по 28. пут додељене награде најбољим младим ствараоцима на традиционалној манифестацији „Деца међу нарцисима“. На конкурсу су учествовала деца из свих крајева Србије,Црне Горе, Македоније,Републике Српске… Са децом су се дружили гости фестивала ,Љубивоје Ршумовић, Мирјана Ранковић Луковић, кум фестивала Тоде Николетић и специјални гост изненађења,глумац Андрија Милошевић.

Међу 27 награђених и похваљених су и имена  ученика наше школе.

Ученица 2.разреда из ИО Рожанство је похваљена за прозни рад на тему „Где станује срећа“,у категорији млађег узраста.

У категорији старијих разреда,3.место освојила је Анђела Ћалдовић,ученица 8.разреда из матичне школе за прозни рад на тему „Где станује срећа“.

У категорији поезије,награђена је Даница Јоксимовић,ученица 6.разреда из ИО Љубиш за песму „Велики снови у малим ципелама“,за освојено 3.место.

ВЕЛИКИ   СНОВИ   У   МАЛИМ   ЦИПЕЛАМА

У сновима станују све наше тајне,

оне искрене, прелепе, бајне.

У њима је све могуће, лепоте крију се тамо,

поједине само ми знамо и љубоморно их чувамо.

Од детињства живимо у сновима ,

за нас су они мирисни, пролећни  цвет,

кроз њих стварамо  и живимо

само наш дечји свет.

Како растемо,расту жеље, снови наши постају већи,

Води нас река право у сутра, у нешто боље, ка  луци срећи.

Тада  гледамо будући посао, па би да будемо и ово и оно.

Час смо лекари, бринемо, помажемо,

час би војници и пилоти да постанемо,

у челичној птици траг небом остављамо.

Снови се нижу, жеље расту, од цвета створисмо  огромну  башту.

Сањамо у сну, сањамо на јави,

само је то у нашој глави.

Остварење чека оне упорне и смеле,

одговорне и  оне који силно желе.

Велике снове у малим ципелама  сањане,

заслужујемо да остваримо,

зато дајмо све од себе, верујмо и не одустајмо!

Даница Јоксимовић   VI2