Удвостручена срећа у „Дечијој недељи“

Манифестација „Дечија недеља“ обележена је у периоду од 05. до 09. октобра 2020. године, под слоганом Подељена срећа два пута је већа.  Циљ „Дечије недеље“ је скретање пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Ученици наше матичне школе, као и њених издвојених одељења,су Дечију недељу испунили богатим и занимљивим садржајима.

Првог дана  су наставници физичког васпитања организовали активност  Полигон спретности, где су ученици старијих и млађих разреда показали своју физичку спремност кроз разне препреке. Проглашена је најбоља екипа и њени учесници су награђени дипломом и појединачним симболичним поклоном.

Ученици који су освојили прво екипно место у „Полигону спретности“ у матичној школи:

Милић Страхиња,Стаматовић Марко, Бојовић Бошко, Петровић Андријана, Драгољић Ана, Павловић Милица, Стаматовић Марија и Митрић Тања.

Ученици који су освојили прво екипно место у „Полигону спретности“ у ИО Љубиш:

Виторовић Александра, Чубрак Стефан, Кукањац Урош, Јоксимовић Даница, Дацовић Филип и Чубрак Стојан

Други дан  је протекао кроз активност „Фестивал маски“, на коме су ученици понудили своје најлепше креације ручно израђених маски . Уз пуно уложеног труда, маште и креативности, лица ученика су красиле најлепше маске. Најоригиналнији радови су награђени дипломом и пригодним поклоном.

Избор за најлепшу маску

Љубиш (млађи разреди):

1. Прентовић Наталија (предшколско)
  2. Јоксимовић Страхиња (2.разред)
  3. Смиљанић Лена (1.разред)

Љубиш (старији разреди):

1. Терзић Вељко (5.разред)
  2. Симовић Рада (5.разред)
  3. Чубрак Стојан  (5.разред)

Сирогојно (млађи разреди):

1. Павловић Нина (3.разред)
  2. Митрић Младен (4.разред)
  3. Обреновић Андријана (1.разред)

Сирогојно (старији разреди):

1. Петровић Јована (7.разред)
  2. Андрић Филип (5.разред)
  3. Митровић Матеја (5.разред)

Кроз ликовни и литерарни конкурс , на тему „Подељена срећа два пута је већа“, ученици су описали шта за њих представља право пријатељство и срећу.  Најбољи су били награђени књигом и похвалницама.

Сирогојно –литерарни конкурс (млађи разреди)

1. Младен Митрић   (4.разред)
  2. Павловић Нина  (3.разред)
  3. Ђаповић Сања   (4.разред)

Сирогојно –ликовни конкурс (млађи разреди)

1. Видић Вељко (3.разред)
  2. Теодора Стојановић   (3.разред)
  3. Бојовић Катарина     (2.разред)

Сирогојно –литерарни конкурс (старији разреди)

1. Радибратовић Јелена (7.разред)
  2. Стаматовић Марко(разред)
  3. Андрић Филип (5.разред)

Сирогојно –ликовни конкурс (старији  разреди)

1. Стаматовић Марко (разред)
  2. Ђоковић Кристина (7.разред)
  3. Јована Петровић       (7.разред)

Љубиш –литерарни конкурс (старији разреди)

1. Кукањац   Бојана    (  8.разред)
  2. Јоксимовић Даница  (7.разред) и Смиљанић Јована (6.разред)
  3. Виторовић Александра (8.разред) и Кукањац Урош   (6.разред)

Љубиш –ликовни конкурс (млађи разреди)

1. Анђела Смиљанић (предшколско) и Терзић Бранкица   (1.разред)
  2. Чубрак Мирко (3.разред)  и Јоксимовић Страхиња   (2.разред)
  3. Чубраковић Јован  (предшколско) ,  Кукањац Николина   (1.разред) и Симовић Љубомир (3.разред)

Четврти дан је протекао у такмичарском духу кроз „Квиз знања“ .Ученици старијих разреда су се надметали у знању из опште културе. Подељени у четири екипе , јасним и прецизним одговорима,стизали су до првих поена. Екипа која је освојила 1.место је награђена појединачним дипломама и поклоном. Ученици млађих разреда  су упутили најлепше поруке другарима на „Табли пријатељства“ ,а најоригиналнија порука је и награђена.

„Заменом улога ученици   су се сналажљивошћу и добром припремом за извођење наставе, представили последњег дана „Дечије недеље“. У улози наставника су се опробали ученици и млађих и старијих разреда!