Васкрс у нашој школи

Васкрс је

Нека нам душу греје милина
због васкршња Божјег сина
Исуса Христа из Назарета
порука то je свој деци света
Васкрс је данас и он нас спаја
куће су пуне фарбаних јаја
Хришћански празник најлепши то је
Исус је доказ, чуда постоје

Христос Воскресе реците гласно
следите њега и живите часно
нек срце воли, нек осмех блиста
свако у себи нек нађе Христа!

Васкрс је највећи и најлепши  празник у хришћанском свету, који се слави у спомен на онај значајан датум у историји људског рода, кад се збило васкрсење Господа Исуса Христа.

То је празник љубави и мира, време кад се заборављају ружне мисли и дела, кад људи пружају једни другима руку помирења, с традиционалним поздравом „Христос воскресе“ и „Ваистину воскресе.“

Један од најлепших и најрадоснијих српских обичаја јесте фарбање јаја за Васкрс. По предању, Марија Магдалена је дошла у Рим да цару Тиберију објасни Христово васкрсење. Даровала му је црвено јаје.У јајету се под утицајем топлоте, кад се стави под кокош, развије живот и излеже живо пиле.Оно својом снагом развали свој гроб – љуску и изађе на свет као што je и Исус своје мртво тело оживео и из гроба устао. Црвена je боја радости због тог радосног догађаја.“

Ученици млађих и старијих разреда школе  у Сирогојну и у ИО Љубиш су као и сваке године обележили предстојећи празник.Користећи различите технике фарбања, украсили су холове школе прелепо украшеним јајима.

На паноима се налазе песме,приче и текстови општег образовања о животу,страдању и васкрсењу Исусовом.

Научимо да треба живети у миру и у слози!Опростимо свима који су се огрешили о нас!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!`